25/02/17 - 11:03h

Delrej Bič: Raonić na Delpa u polufinalu

Poznata su oba polufinalna para na ATP turniru u Delrej Biču.

Twitter

Miloš Raonić je nakon preokreta savaldao Kajla Edmunda sa 4:6, 6:3, 6:4, dok se Del Potro osvetio Semu Kveriju za prošlogodišnji poraz u polufinalu trijumfovavši u dva neizvesna seta – 7:5, 7:5.

Miloš Raonić i Huan Martin Del Potro sastali su se tek dva puta do sada, a rezultat u pobedama je 1:1. Poslednji meč odigrali su još 2013. godine.

Miloš Raonić je do polufinala stigao zahvaljujući sjajnoj koncentraciji i činjenici da je iskoristio obe brejk lopte, a i Edmund je prvi set dobio iskoristivši jedinu priliku.

Huan Martin del Potro je savladao Amerikanca napravivši brejkove pri vođstvu od 6:5 u oba seta.

Treći nosilac Džek Sok je nastavio put ka drugom ATP finalu ove godine – on je u američkom okršaju četvrtfinala savladao Stiva Džonsona sa 6:4, 7:6 (3). Sokse bolje snašao u prvom setu u kojem je viđeno ćak pet brejkova, dok je u drugom presudila njegova bolja igra u taj-brejku.

U borbi za finale, Džek Sok će ponovo igrati protiv zemljaka, Donalda Janga, kojem je Belgijanac Stiv Darsi predao meč zbog povrede.

Teme:   ATP u Delrej biču, Huan Martin Del Potro, Miloš Raonić, Vesti