16/02/15 - 22:09h

Ćorić u drugom kolu turnira u Marseju!

Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u francuskom Marseju trijumfom protiv Uzbekistanca Denisa Istomina sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5 posle jednog sata i 16. minuta igre.

B. Ćorić67
D. Istomin45

Borna Coric

Borna Coric

Hrvatski igrač u narednom kolu čeka pobednika duela između dva Francuza, petog nosioca Žila Simona i kvalifikanta Pjera Erbera.

Talentovani Zagrepčanin je dobio specijalnu pozivnicu za nastup na turniru u Marseju i opravdao ju je solidnom partijom i pobedom nad znatno iskusnijim rivalom iz Uzbekistana.

U prvom setu egal je bio do rezultata 4:4, a potom je u devetom gemu Ćoric iskoristio prvu brejk priliku koja mu se ukazala i došao do kapitalne prednosti od 5:4, da bi u narednom sigurnim servisom stavio tačku na prvi deo igre.

U nastavku nešto drugačija slika na početku drugog seta, Istomin je u ranoj fazi oduzeo servis Hrvatu i potom poveo sa 4:1, ali je Ćorić uzvratio u sedmom gemu, da bi u samoj završnici seta novim brejkom prelomio meč u svoju korist i stigao do velikog trijumfa.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Marseju, Borna Ćorić, Denis Istomin, Prvo kolo, Rang Lista, Region, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti