22/09/19 - 21:59h

Congi drugi trofej ove godine, prvenac za Muhovu

Francuz Žo-Vilfred Conga osvojio je ATP trofej u Mecu, a Karolina Muhova iz Češke bila je najbolja na WTA takmičenju u Seulu.

Conga je u finalu turnira u Mecu savladao Aljaža Bedenea iz Slovenije. Na terenu su proveli skoro tri sata, a Conga je do trofeja stigao nakon velike borbe i preokreta – 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:3.

Francuski igrač došao je do 18. titule u karijeri, a druge ove godine, nakon što je prethodno najbolji bio na turniru u Monpeljeu. Conga je trenutno 61. na rang listi, a ova pobeda doneće mu skok u najboljih 40.

Na WTA turniru u japanskom Seulu trofej je osvojila Čehinja Karolina Muhova. Dvadesettrogodišnja teniserka došla je do svoje prve titule, a u finalu je nadigrala Poljakinju Magdu Linet. Za 69 minuta igre prepustila joj je samo dva gema – 6:1, 6:1.

Muhova je na turnir stigla kao 45. na planeti, a pobeda u Seulu doneće joj skok do 37. mesta, što joj je najbolji plasman u dosadašnjoj karijeri.

Teme:   Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga