05/07/17 - 16:14h

Conga rutinski, Miler nakon preokreta do treće runde Vimbldona!

Žo Vilfred Conga je rutinski dobio meč drugog kola protiv Simonea Bolelija, u narednu rundu nakon preokreta prošao je i Žil Miler.

Twitter

Conga je sa 6:1, 7:5, 6:2 po setovima slavio protiv Italijana. Francuski teniser je u prvom setu osvojio tri brejka, u drugom je oduzeo servis Boleliju (312) pri rezultatu 6:5 i poveo sa 2:0, a treći je bio i odlučujući, koji je dominantnom igrom rešio u svoju korist sa dva nova brejka.

Dvanaestom nosiocu u Londonu će rival u trećoj rundi biti američki teniser Sem Kveri (28), koji je nakon četiri odigrana seta bio bolji od Basilašvilija (54) rezultatom 4:6, 6:4, 3:6, 3:6.

Žil Miler je nakon pet setova i tri sata i 40 minuta uspeo da trijumfuje protiv Čeha Lukaša Rosola ( 5:7, 7:6, 6:4, 3:6, 7:9)i da se plasira u naredno kolo Vimbldona.

Miler (26), koji beleži u 35. godini života najbolje rezultate u karijeri, poveo je protiv svog rivala, ali je Rosol uzvratio sa dva seta u nizu i preokrenuo tok meča u svoju korist. Luksemburžanin je uspeo da izjednači u setovima, a onda je u odlučujućem nastavku spasao dve meč lopte i u nastavku izborio ostanak na turniru, zabeleživši u ovom meču ukupno 45 asova.

Naredni protivnik biće mu Aljaž Bedene, koji je sa 6:3, 3:6, 6:3, 6:3 trijumfovao protiv Damira Džumhura.

Završena su još dva meča – Sebaljos – Lorenci 6:7 (3:7), 6:4, 6:7 (8:10), 5:7 i Gojovčik – Bautista 2:6, 1:6, 6:3, 3:6.

Teme:   Aljaž Bedene, Sem Kveri, Vesti, Vimbldon, Žil Miler, Žo-Vilfred Conga