26/09/15 - 09:02h

Conga posle preokreta do polufinala, predaja Stena! (ATP Mec)

Francuski teniser Žo Vilfred Conga plasirao se u polufinale ATP turnira u Mecu pobedom protiv zemljaka Nikolasa Maua. Treći nosilac je slavio posle preokreta sa 2:1, po setovima 6:7, 6:3, 7:5 posle skoro dva i po sata igre.

conga

Conga je imao set loptu u taj-brejku prvog seta, ali je odgovor Maua bio fantastičan, vezao je tri poena u nizu i time praktično ukrao taj deo igre tri godine mlađem rivalu.

Gubitak prvog seta nije demoralisao nekadašnjeg finalistu Melburna, koji je već u uvodnom gemu drugog perioda oduzeo servis rivalu, da bi potom i u odlučujućem setu, pri rezultatu 6:5 stigao do brejka i tako prelomio susret u svoju korist.

Conga u polufinalu izlazi na megdan Filipu Kolšrajberu iz Nemačke, koji je među najbolja četiri prošao bez borbe, nakon što mu je Švajcarac Sten Vavrinka predao meč zbog povrede.

Drugi polufinalni par čine Slovak Martin Kližan i domaći teniser i dvostruki šampion turnira u Mecu, Žil Simon.

Filip Kolšrajber – Žo Vilfred Conga

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Mecu, Rang Lista, Rezultati, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti, Žil Miler, Žil Simon, Žo-Vilfred Conga, Četvrtfinale