09/06/16 - 21:14h

Čilić u krizi, poraz od Štjepaneka u Štutgartu

Drugi nosilac ATP turnira u Štutgartu, Marin Čilić, završio je učešće već u drugom kolu porazon od češkog veterana Radeka Štjepaneka sa 7:6, 7:5.

Marin Cilic

Marin Cilic

Prvi reket Hrvatske je nastavio sa lošim rezultatima nakon poraza na startu Rolan Garosa od Argentinca Trungiljetija. Prethodno je irao finale turnira u Ženevi.

Momak iz Međugorja nikako nije uspevao da napravi pritisak na servis protivnika, a njegov početni udarac bio je na nivou od 51%, nedovoljno da se opravda uloga favorita protiv 37-godišnjeg Štjepaneka.

Odluka u prvom setu pala je u 13. gemu, dok je u drugom Čeh kaznio rivala za propuštene brejk lopte iskoristivši prvu priliku da okonča borbu.

Radek se u četvrtfinalu sastaje sa Radekom Štjepanekom.

Huan Martin Del Potro je slavio i u drugom meču po povratku na teren. On se plasirao u četvrtfinale takmičenja u nemačkom gradu pobedom nad Džonom Milmanom 6:4, 6:4, nakon sata i 23 minuta borbe. Argentincu je bio dovoljan po jedadn brejk u oba seta.