19/10/14 - 16:28h

Čilić bolji od Bautiste-Aguta u finalu! (ATP Moskva)

Hrvatski teniser Marin Čilić osvojio je ATP turnir 250 u Moskvi, nakon što je u finalu savladao Španca Roberta Butistu-Aguta sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle nešto manje od jednog i po časa igre.

M. Čilić66
R. Bautista-Agut44

Marin-Cilic-img23682_668

Hrvatski teniser je rutinskom igrom savladao španskog tenisera, kontrolišući duel od samog starta. Čilić je i pre trijumfa u finalu Kupa Kremlja izborio plasman na završni Masters turnir u Londonu.

Hrvat je od starta nametnuo svoj ritam igre, što je urodilo plodom, pa je dobru igru krunisao brejkom. Sa druge strane, španski teniser je imao čak šest prilika da oduzme servis Čiliću, ali nije uspeo da iskoristi nijednu koja mu se ukazala, pa je Marin set priveo kraju rezultatom 6:4.

U drugom setu je Čilić nastavio sa dobrom igrom, pa je odmah u uvodnom gemu oduzeo servis svom rivalu, što se ispostavilo krucijalnim, jer Bautista nije mogao da ugrozi servis hrvatskog igrača, pa je šampion US Opena rešio u svoju korist i drugi set identičnim rezultatom 6:4.

Marin Čilić je trijumfom u prestonici Rusije stigao do svoje 13. titule.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Moskvi, Finale, Marin Čilić, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti