16/04/22 - 18:23h

Cicipas ubedljivo do finala Monte Karla

Grk Stefanos Cicipas došao je na korak da odbrani titulu na Masters turniru u Monte Karlu.

Source: Getty Images Europe

On je u polufinalu bio bolji od Nemca Aleksandra Zvereva nakon 75 minuta igre ubedljvim rezultatom 6:4, 6:2.

Cicipas je već u drugom gemu prvog seta došao do brejka, ali je odmah usledio ribrejk Zvereva. Tri gema kasnije grk je iskoristio još jednu brejk loptu, da bi u devetom gemu Saša ponovo vratio servis. Set je prelomljen na samom kraja kada je Cicipas bez izgubljenog poena realizovao brejk/set loptu.

U drugom setu bez brejkova je bilo sve do šestog gema kada je Stefanos iskoristio brejk loptu, da bi dva gema kasnije, takođe prvom brejk/meč loptom, došao do pobede.

U borbi za trofej on će se boriti sa Alehandrom Davidovičem Fokinom koji je savladao Grigora Dimitrova.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters u Monte Karlu, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti