28/09/19 - 13:41h

ČENGDU: Dušan i Nikola u finalu dublova!

Srpski teniseri Dušan Lajović i Nikola Čačić plasirali su se u finale dublova na ATP turnira u Čengduu!

D. Lajović/N. Čačić66
T. Fric/N. Monro44

Njih dvojica su u polufinalu savladali američki par Tejlora Frica i Nikolasa Monroa sa 2:0 u setovima posle sat vremena i 17 minuta igre.

U prvom setu Srbi su napravili jedan brejk i ovaj deo meča dobili rezultatom od 6:4. U drugom setu bilo je dosta prilika za brejka sa obe strane. Dušan i Nikola iskoristili su dve brejk lopte, a njihovi protivnici uspeli su da vrate jedan brejk. Set je završen sa 6:4 u korist srpskih tenisera.

Protivnici u borbi za trofej biće im Fabris Martin iz Francuske i Izraelac Džonatan Erlih.

Lajović je na ovom takmičenju nastupao i u singlu, a završio ga je u osmini finala.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Nikola Čačić, Nikola Čačić, Teniseri, Turniri, Vesti