21/07/18 - 17:16h

Bukurešt: Sevastova i Martić u finalu

Letonka Anastasija Sevastova i Petra Martić iz Hrvatske plasirale su se u finale WTA turnira u Bukureštu.

Sevastova, 22. teniserka sveta, plasman je ostvarila nakon što joj je Polona Hercog iz Slovenije predala duel.

U momentu predaje Anastasija je osvojila prvi set ubedljivim rezultatom od 6:1 u gemovima.

Petra Martić je u polufinalu slavila nad Rumunkom Mihaelom Buzarnesku nakon sat vremena i 25 minuta igre.

U prvom setu Petra je imala brejk prednosti u odnosu na protivnicu i ovaj deo meča dobila je rezultatom od 6:4, dok je u drugom napravila jedan brejk i, ponovivši rezultat iz prvog seta, ostvarila pobedu u duelu.

WTA turnir u Bukureštu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.

Teme:   Anastasija Sevastova, Petra Martić, Region, Teniserke, Turniri, Vesti