07/03/21 - 11:44h

BUENOS AJRES: Švarcman rutinski protiv Kecmanovića

Miomir Kecmanović doživeo je ubedljiv poraz u polufinalu ATP turnira U Buenos Ajresu.

M. Kecmanović04
D. Švarcman66

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Bolji od njega bio je deveti teniser sveta, Argentinac Dijego Švarcman.

Na terenu su proveli sat vremena i 23 minuta, a domaći igrač slavio je sa ubedljivih 6:0, 6:4.

U prvom setu bio je furiozan, a srpski teniser uspeo je da osvoji samo devet poena. Drugi deo meča trajao je skoro sat vremena, a Kecmanović je pružao snažan otpor bolje rangiranom rivalu. Osam brejk šansi imao je Argentinac, ali je uz veliku muku uspeo da realizuje jednu koja mu je bila potrebna za pobedu.

U finalu će igrati protiv sunarodnika Franciska Serundola.

Srpskog tenisera očekuje skok na ATP rang listi, a doći će do najbolje pozicije u svojoj dosadašnjoj karijeri – 38. mesta.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Buenos Airesu, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti