14/02/20 - 20:31h

BUENOS AJRES: Poraz Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Buenos Ajresu.

D. Lajović51
K. Rud76

Dušana je posle sat vremena i 26 minuta nadigrao Norvežanina Kaspera Ruda u 2:0 u setovima.

Veća borba viđena je u prvom setu. Prvi je do brejka došao Rud u drugom setu, a Dušan je uspeo da ga vrati tri gema kasnije. Njih dvojica ostali su izjednačeni sve do kraja seta kada je Rud brejkom dobio ovaj deo meča rezultatom od 7:5. Norvežanin je u drugom setu imao dosta lakši posao. Napravio je dva vezana brejka i poveo sa velikih 5:0. Lajoviću je pripao šesti gem, da bi nakon toga Kasper najpre spasio servis, a zatim iskoristio prvu meč loptu i sa rutinskih 6:1 slavio u ovom duelu.

Njegov protivnik za plasman u finale biće bolji iz susreta Huan LonderoGvido Pelja.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti