21/06/16 - 20:10h

Budls: Janko bolji od Almagra, Viktor savladao Šardija

Poslednje pripreme pred Vimbldon srpski teniser Viktor Troicki i Janko Tipsarević imaju na egzibiciji Budls. Obojica su danas zabeležili pobede.

Viktor Troicki i Janko Tipsarevic

Janko Tipsarević je u prvom meču na ovoj egzibiciji savladao Španca Nikolasa Almagra. Meč je trajao nešto manje od sat i po vremena, a naš teniser je slavio sa 2:0 u setovima.

Tipsarević, trenutno 414. igrač sveta, odlično je ušao u meč i posle dva brejka stekao vođstvo od 4:0. Tek je tada Almagro uspeo da prekine njegov niz. Iako je 46. teniser na ATP listi imao tri šanse da vrati brejk, nije mu pošlo za rukom, pa je Janko u prvom setu slavio sa 6:2.

Drugi deo meča prošao je bez ijedne brejk prilike, pa je završen u taj-brejku. Tipsarević je slavio sa 8:6 i tako došao do konačnih 2:0.

Viktor Troicki je istim rezultatom bio bolji od Francuza Žeremija Šardija, posle nešto više od sat vremena tenisa.

U ranoj fazi prvog seta obojica su propuštali brejk šanse, a Troicki je tek u 11. gemu uspeo da protivniku oduzme servis i povede sa 6:5. Servirao je za set i slavio sa minimalnom prednošću – 7:5.

I u drugom delu meča Troicki je ”posao” završio jednim brejkom, u devetom gemu – 5:4.

Na egzibiciji Budls učestvuje i najbolji teniser sveta Novak Đoković.

Teme:   Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki