26/04/19 - 13:12h

BUDIMPEŠTA: Filip preko Ćorića do polufinala!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u polufinale ATP turnira u Budimpešti!

F. Krajinović67
B. Ćorić45

Filip Krajinovic

Trenutno 105. igrač planete u četvrfinalu je nadigrao Bornu Ćorića iz Hrvatske, 15. na ATP listi.

U meču koji je trajao dva sata, Filip je slavio sa 2:0 u setovima.

U prvom setu Borna je prvi napravio brejk i poveo sa 4:2, ali je Krajinović brejk vratio, izjednačio rezultat, zatim još jedno oduzeo servis protivniku i ovaj igre dobio sa 6:4.

U drugom delu susreta Borna je ponovo prvi napravio brejk koji je Srbin i ovoga puta vratio. Pred kraj seta Filip je još jedan gem dobio na Ćorićev servis, a zatim rezultatom od 7:5 priveo duel kraju.

Naredni protivnik biće mu bolji iz duela Pjer-Ug Erbera i Atile Balaža.

ATP turnir u Budimpešti je iz serije 250 i ukupan nagradni fond iznosi 586,140 evra. Šampionu će pripasti ček na 90,390 evra i 250 ATP poena. Prvi nosilac bio je Hrvat Marin Čilić.

Teme:   ATP 250, ATP u Budimpešti, Borna Ćorić, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti