28/05/16 - 21:31h

Brži od mraka: Đoković u osmini finala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Rolan Garosu, nakon što je sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:3) u setovima eliminisao naturalizovanog Britanca, Aljaža Bedenea.

N. Đoković666
A. Bedene233

Novak je protiv Bedenea slavio u njihovom drugom međusobnom meču. Iako je mrak pretio da prekine susret, a Bedene se mnogo trudio u odugovlačenju da bi do prekida došlo, Đoković je uspeo da ga završi večeras. Trajao je nešto više od dva sata, a Novak je bio bolji sa 6:2, 6:3, 6:3.

I SET

Do prvih brejk lopti Đoković je došao već u drugom gemu. Prvu je Bedene spasio odličnim smečom, kod druge je Novak napravio grešku, ali je treću iskoristio za ranu prednost od 2:0. Odigrao je još jedan sjajan servis gem i posle deset minuta igre imao vođstvo od 3:0. Tada je naturalizovani Britanac prekinuo niz srpskog tenisera i konačno se upisao na semafor – 3:1.

Peti gem igran je više od osam minuta i Novak se poprilično namučio da ga dobije. Bedene je u ovom delu meča došao i do prve brejk šanse, ali je Đoković uspeo da ga natera na grešku i na taj način sačuva servis.

U osmom gemu Đoković je izgubio prvi poen, a onda vezao tri za redom i tako došao do dve brejk-set lopte. Kod prve je Britanac odservisao as, ali je drugu Novak iskoristio za konačnih 6:2 u prvom setu.

Srpski teniser je ovaj deo meča završio sa šest neiznuđenih grešaka, jednom manje od Bedenea.

II SET

U prvom gemu drugog seta Britanac je propustio dve brejk šanse, a onda greškama u četvrtom gemu poklonio Đokoviću brejk. Novak mu je prepustio samo jedan poen, vezao dve brejk lopte, ali je iskoristo već prvu za vođstvo od 3:1.

Kako je meč odmicao, Britanac je pravio sve više grešaka. Novu brejk priliku Đoković je dobio u šestom gemu, a nakon što je Bedene napravio neiznuđenu grešku, Novak je poveo sa 5:1.

Srbin je servirao za set, ali su umesto set lopti usledile brejk lopte Bedenea. Britanac je iskorstio već prvu šansu i smanjio vođstvo srpskog tenisera na 5:2. Gem kasnije, Đoković je došao do prvih set lopti. Odličnim servisima Britanac ih je spašavao, a petim asom na meču osvojio je ovaj gem i približio se Novaku na 5:3.

Vidno nervozan Đoković je asom došao do pete set lopte, i ovog puta je nije propustio – 6:3.

III SET

Đoković je treći deo meča započeo brejkom, a nešto kasnije, uz spašenu brejk loptu, poveo je i sa 2:0. U trećem gemu propustio je Đoković tri brejk lopte, pa je momak rođen u Ljubljani smanjio prednost našeg asa na 2:1.

Nekoliko poena kasnije, Bedene je obezbedio novu šansu da Đokoviću oduzme servis. Lopticu je poslao u aut, ali greškom Novaka brzo dobija još jednu priliku. Srpski teniser mu je jakim udarcem pomogao i nakon što je Novkova lopta završila u autu, Britanac je izjednačio na 2:2.

Peti gem, na servis protivnika, Novak je osvojio sa samo jednim izgubljenim poenom (3:2). Bedene je odugovlačio kako bi meč bio prekinut zbog mraka, a Đoković je pokazivao neverovatnu želju da što pre završi ovaj duel.

Britanac je u osmom gemu napravio neverovatan promašaj, a Đoković je došao do dve brejk-meč lopte. Već prvu je Bedene poslao u aut, a Novak je sa 6:3 dobio ovaj deo meča i plasirao se u osminu finala Rolan Garosu.

Đoković – Bedene 6:2, 6:3, 6:3

Teme:   Aljaž Bedene, Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti