04/01/18 - 17:22h

Brizbejn: Konta predala, Svitolina u polufinalu sa Pliškovom

Druga i treća nositeljka na WTA turniru u Brizbejnu plasirale su se u polufinale.

Karolina Pliškova je bila na korak od izgubljenog meča, ali je u poslednjem trenutku uspela da preokrene rezultat protiv Estonke Kaje Kanepi.

Četvrta igračica sveta poražena je u prvom setu sa 6:3, dok je Kanepi u drugom imala vođstvo od 5:4. Međutim, Čehinja je do brejka došla u pravom trenutku – kada je bila na samo gem udaljena od poraza. Vezala je tri dobijena gema, preokrenula rezultat drugog seta na konačnih 7:5, a potom rutinski rešila odlučujući deo susreta – 6:2.

Protivnica Karoline Pliškove u polufinalu biće peta na svetu, Ukrajinka Elina Svitolina. Njoj je četvrtfinalni susret predala Britanka Džoana Konta, pri rezultatu 1:6, 7:6, 3:2 za Svitolinu.

U drugom polufinalu svoju šansu za finale tražiće Anastasija Sevastova i Aliaksandra Sasnovič. Sevastova je u četvrtfinalu bila bolja od Aleksandre Krunić sa 2:0 u setovima (6:2, 6:4), a Sasnovič je sa 2:1 (3:6, 6:2, 6:3) eliminisala Aliz Korne.

PAROVI POLUFINALA:

Sevastova – Sasnovič
Svitolina – Pliškova

Teme:   Anastasija Sevastova, Džoana Konta, Elina Svitolina, Karolina Pliškova, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA, WTA u Brizbejnu