07/01/18 - 12:02h

Brizbejn: Kirjosu četvrti trofej u karijeri

Australijanac Nik Kirjos osvojio je trofej na ATP turniru u Brizbejnu.

Momak iz Kanbere je u finalu savladao Amerikanca Rajana Herisona sa 2:0 u setovima, nakon sat vremena i 14 minuta igre.

Herison je u prvom setu propustio pet brejk šansi pre nego što mu je Kirjos oduzeo servis za vođstvo od 4:2. Iako mlađi, Australijanac ima više iskustva u važnim mečevima, pa je tu prednost dobro iskoristio. Brejk je sačuvao do kraja seta koji je dobio sa 6:4.

U drugoj deonici Kirjos je odlično servirao, a Herison nije došao čak ni do prilike da mu oduzme serivs. Sa druge strane Nik je iskoristio dve od pet brejk šansi i slavio sa 6:2.

Australijanac je došao do svoje četvrte titule u karijeri, ali prve posle više od godinu dana pauze. ‘Bad boy’ svetskog tenisa će od ponedeljka ponovo biti u TOP 20, tačnije na 17. mestu ATP rang liste.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Brizbejnu, Nik Kirjos, Rajan Herison, Teniseri, Turniri, Vesti