10/04/15 - 15:53h

Bozoljac i Krajinović u finalu Napulja!

Srpski teniseri Ilija Bozoljac i Filip Krajinović plasirali su se u finale čelendžera u Napulju u konkurenciji dublova. Srpski dubl je u polufinalu nadigrao prve nosioce, nemački par, Gero Krečmer/Aleksander Sačko sa 2:1, po setovima 7:5, 3:6, 10:5 posle jednog sata i 20. minuta igre.

Ilija Bozoljac/F. Krajinović7310
G. Krečmer/A. Sačko565

TRENING Bozoljac-Krajinovic

Ilija Bozoljac i Filip Krajinovic

Srpski Dejvis kup reprezentativci će u borbi za titulu igrati protiv boljeg iz duela parova Han Li/Alesandro Moti i Nikoloz Basilašvili/Aleksander Buri.

Prvi set polufinalnog okršaja je bio dosta izjednačen, na obe strane je bilo prilika za brejk, ali su oba dubla čuvala svoj servis. Prelomni detalj odigrao se u 11. gemu, kada su Srbi ugrabili svoju šansu i oduzeli servis rivalima, da bi u narednom bez većih problema materijalizovali brejk i poveli u setovima sa 7:5.

Uzvratili su Nemci u drugom setu, brejkom u osmom gemu, što im je bilo sasvim dovoljno da stignu do izjednačenja i duel odvedu u meč taj-brek.

Meč taj-brejk je protekao u potpunosti u znaku Bozoljca i Krajinovića. Egal je bio do 2:2, a zatim je srpski par sa pet vezanih poena uspeo da se odlepi i stigne do velike prednosti, koju do kraja nije ispustio.

Teme:   ATP Rang Lista, Dubl igrač, Filip Krajinović, Ilija Bozoljac, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti