13/04/12 - 21:45h

Bojana Jovanovski poražena u četvrtfinalu Kopenhagena!

Iza naše teniserke je solidan nastup u Kopenhagenu. Ona je stala u četvrtfinalu posle poraza od hrvatske teniserke Petre Martić. Posle borbe u 3 seta, 57 igračica sveta pobedila je Jovanovksu i plasirala se u polufinale gde za protivnicu ima domaću teniserku Karolinu Voznijacki.

B. Jovanovski463
P. Martić646

U prvom setu Bojana Jovanovski i Petra Martić su bile izjednačene. Razmenile su po brejk na startu, a ključni detalj seta se dogodio u 9 gemu kada je hrvatica oduzela servis Bojani i potom sigurno odservirala za vodjstvo 1:0 u setovima- 6:4.

Bojana je u nastavku nastavila sa dobrom igrom. Čak šta više dominirala je, a rezultat te dominacije je bio vodjstvo od 5:2 i korak do izjednačenja u setovima. Medjutim usledila su 2 veoma slaba gema naše teniserke, i rezultat je bio 5:4. Ipak naša teniserka u odlučujućem gemu biva skoncentrisana i forhendima rešava ovaj set u svoju korist- 6:4.

Bojana Jovanovski

Treći odlučujući set Martićeva je započela izuzetno i brzo stigla do 3:0, što se ispostavilo kao nedostižno za Bojanu. Stigla je naša teniserka do 4:3, ali je to bilo sve od nje. Hrvatica privodi meč kraju i pobedjuje u ovom meču- 6:3.

Raduje nas igra Jovanovske koja je na prethodnim turnirima gubila već u prvim kolima. Nadamo se da će na ovom nivou igrati i u predstojećim mečevima medju kojima će možda biti i neki u Rusiji kada Srbija igra polufinale Fed Kupa.