BLJESNUO ”STARI” NOVAK: Đoković u četvrtfinalu Rima!

Srpski teniser Novak Đoković igraće u četvrtfinalu Mastersa u Rimu.

N. Đoković67
A. Ramos Vinjolas15

Novak je u osmini finala nadigrao 41. igrača sveta, Španca Alberta Ramosa Vinjolasa.

Srpski teniser slavio je 2:0 u setovima posle sat i po vremena na terenu.

Već u drugom gemu prvog seta Đoković je stigao do brejka i prednosti od 2:0. Igrao je odlično, daleko bolje nego u prethodnim mečevima u Rimu, a svoju dominaciju potvrdio je još jednom u šestom gemu, kada je ponovo oduzeo servis rivala za vođstvo od 5:1. Servirao je za set, suočio se sa jednom brejk šansom protivnika i slavio sa konačnih 6:1 u ovom delu susreta.

U nastavku meča, Španac je ‘pojačao’ tempo, a Novak je na kratko izgledao kao da ostaje bez snage. To ga nije sprečilo da započne ovaj set odlično, ali ga je završetak pošteno namučio. Brejkom prednosti poveo je sa 3:2, ali je u gemu u kom je servirao za pobedu dozvolio Ramosu da vrati brejk i izjednači rezultat na 5:5. Međutim, srpski teniser ga je tu zaustavio, vezao je dva dobijena gema i ovaj susret priveo kraju – 7:5.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Japanca Keija Nišikorija, koji je u osmini finala sa 2:0 eliminisao Filipa Kolšrajbera.

Srbin u Rimu brani bodove iz finala igranog prošle godine.

Teme:   Albert Ramos Vinoljas, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti