25/04/21 - 20:18h

Beretini šampion Beograda, Nadal slavio u Barseloni

Italijan Mateo Baretini osvojio je titulu na ATP turniru u Beogradu, dok je šampionski pehar u Barseloni pripao domaćem igraču Rafaelu Nadalu.

U finalu Beograda drugi favorit nadigrao je Rusa Aslana Karaceva.

Beretini je slavio nakon odigrana tri seta, u duelu koji je trajao dva i po sata.

Prvi set dobio je lako. Bio je siguran na svim svojim servisima i dva puta realizovao brejk lopte za rezultat od 6:1.

U drugom setu Karacev je, nakon sigurnog servisa, došao do brejka. Tu prednost sačuvao je do kraja ovog dela meča koji je dobio rezultatom od 6:3.

U trećem setu prvi je do brejka došao Beretini u četvrtom gemu, ali ga je Aslan odmah vratio. Imao je Italijan meč loptu u 12. gemu, ali je nije realizaovao, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Tu je Mateo napravio četiri mini-brejka i sa 7:0 došao po trijumfa.

Njemu je to četvrta titula u karijeri i prva u tekućoj sezoni.

Rafael Nadal je za titulu u Barseloni bio bolji od Grka Stefanosa Cicipasa.

Prvi i drugi favorit borili su se tri sata i 40 minuta, a Rafa je slavio rezultatom od 6:4, 6:7 (6:8), 7:5.

U prvom setu Cicipas je imao vođstvo od 3:1, uz jedan brejk, ali je Nadal preokrenuo, napravio dva vezana brejka i uzeo ovaj deo meča.

U drugom setu Španac je propustio dve prilike da već tada završi meč u svoju korist, pošto nije uspeo da realizuje dve meč lopte u 10. gemu, pa je set otišao u produžetak u kome je Cicipas iskoristio treću set loptu za izjednačenje.

U odlučujućoj deonici duela obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do 10. gema kada je Stefanos došao do brejk, a ujedno u meč lopte, ali je Nadal uspeo da je spasi.

U narednom gemu Nadal je iskoristio četvrtu brejk loptu i došao do vođstva od 6:5. Nakon toga servisao je za pobedu – spasio je jedan brejk, a onda prvom meč loptom duel priveo kraju sa 7:5.

Grku je ovo prvi poraz na šljaci ove sezone – pre dve nedelje osvojio je Masters u Monte Karlu, a u Španiji sve do finala nije izgubio nijedan set.

Nadalu je ovo 12. titula u Barseloni.

On će od ponedeljka ponovo biti drugi teniser sveta.

Pre tačno 16 godina, Rafa je upravo turnirom u Barseloni ušao u TOP 10 igrača sveta i od tada je nije napuštao.

Teme:   ATP u Barseloni, ATP u Beogradu, Mateo Beretini, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti