15/02/15 - 00:15h

Berdih lako izašao na kraj sa Simonom, Vavrinka srušio Raonića posle dva taj-brejka! (ATP Roterdam)

Češki teniser Tomaš Berdih u nedelju će imati priliku da odbrani titulu osvojenu prošle godine na turniru u holandskom Roterdamu. Čeh je u polufinalnom okršaju rutinski savladao francuskog tenisera Žila Simona sa 6:2, 6:1 za nešto manje od sat vremena igre.

Berdih

Berdih

Berdih je pružio još jednu sjajnu partiju u Roterdamu, nije ostavio ni promil šansi svom rivalu, do sada je najviše pokazao na turniru i u finalu će pokušati da ponovi uspeh od prošle godine i još jednom podigne pobednički pehar. Koliko je Čeh igrao sjajno i bio dominantan možda najbolje ilustruje statistika da je imao čak 95% osvojenih poena na prvi servis, odservirao je 14 as udaraca i iskoristio 4/5 brejk lopti.

Rival češkom teniseru u velikom finalu biće Švajcarac Stan Vavrinka. Švajcarski teniser je u drugom polufinalu slavio protiv Kanađanina Miloša Raonića, tesnim rezultatom, posle dva odigrana taj-brejka – 7:6(3), 7:6(7).

Vavrinka i Raonic

Vavrinka je u drugom setu spasavao dve set lopte, pri rezultatu 6:4 u taj-brejku, ali je potom serijom od 5:1 uspeo da preokrene rezultat i slavi plasman u finale.

Berdih će pokušati u sutrašnjem finalu da osvoji 11. titulu, a Vavrinka će učiniti sve da po deveti put podigne pehar u finalu. Švajcarac vodi sa 10:5 u pobedama.

Rezultati polufinala:

Tomaš Berdih – Žil Simon 6:2, 6:1

Stan Vavrinka – Miloš Raonić 7:6, 7:6

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP u Roterdamu, Miloš Raonić, Polufinale, Rang Lista, Rezultati, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti, Žil Simon