BEČ: Tim na Beretinija, Monfis protiv Švarcmana

Poznati su svi polufinalisti ATP 500 turnira u Beču.

Source: Getty Images Europe

Prvi favorit Dominik Tim se u polufinale plasirao nakon odigranih pet gemova, pošto mu je Španac Pablo Karenjo-Busta predao meč.

Njegov protivnik u borbi za finale, Mateo Beretini iz Italije, u četvrtfinalu je savladao ruskog tenisera Alekseja Rubljova. Nakon neizvesnog meča i nešto manje od dva sata igre, u kome je Mateo napravio jedini brejk, rezultat za njega bio je 7:5, 7:6 (7:4).

Četvrti nosilac, Francuz Gael Monfis slavio je u duelu sa Aljažom Bedeneom iz Slovenije sa 7:5, 6:1, nakon što su na terenu proveli 71 minut.

Njemu će rival u polufinalu biti Agrentinac Dijego Švarcman.

15. teniser planete savladao je devetog na ATP listi, Rusa Karena Hačanova sa 2:0 u setovima. Prvi set završen je u taj-brejku sa 8:6 za Dijega, dok je u drugom setu slavio sa ubedljivih 6:2.

Teme:   ATP u Beču, Dijego Švarcman, Dominik Tim, Gael Monfis, Teniseri, Turniri, Vesti