29/10/17 - 16:44h

Beč: Puiju treća titula ove sezone!

Francuski teniser Lukas Puij osvojio je trofej na ATP turniru u Beču.

Lukas Puij

On je u finalu takmičenja u Austriji nadigrao svog sunarodnika Žoa-Vilfreda Congu, posle sat vremena i 12 minuta igre.

Dvadeset peti teniser sveta krenuo je ubedljivo od samog starta, odličnim servis gemovima i uz dva brejka prednosti brzo je završio prvi set – 6:1.

Drugu deonicu meča rešio je u petom gemu, kada je za 3:2 oduzeo Congi servis i prednost sačuvao do kraja meča – 6:4.

Lukasu Puiju ovo je treći trofej u 2017. godini, nakon što je slavio u Štutgartu i Budimpešti. On je ovom pobedom srečio Congu da osvoji drugu titulu za redom.

Francuz će od ponedeljka biti u TOP 20 na ATP rang listi.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Beču, Lukas Puij, Teniseri, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga