BEČ: Novak preko Ćorića do četvrtfinala i istorije!

Novak Đoković matematički je obezbedio prvu poziciju na ATP rang listi sve do kraja 2020. godine!

N. Đoković76
B. Ćorić63

Srpski teniser plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 500 u Beču, nakon što je sa 2:0 u setovima eliminisao Hrvata Bornu Ćorića.

Na terenu su proveli nešto više od dva sata, a Đoković je do pobede stigao sa 7:6 (13:11), 6:3.

Srpski teniser tako je obezbedio prvo mesto na rang listi na kraju godine.

• Šesti put u karijeri Novak će godinu završiti na prvom mestu, što je za sada za rukom pošlo jedino još Pitu Samprasu

Sledeći protivnik srpskog tenisera biće bolji iz susreta Huberta Hurkača i Lorenca Sonega.

TOK MEČA:

U meč su ušli prilično izjednačeni, a do prvih brejk šansi na meču tek u devetom gemu došao je hrvatski teniser. Do kraja 12. gema on je propustio ukupno tri prilike da Novaku oduzme servis, dok srpskom teniseru nije dozvolio ni priliku za brejk. I u taj-brejku je Hrvat u nekoliko navrata imao prednost, vodili su veliku borbu, a Ćorić je ispustio čak četiri set lopte. Srpski teniser imao ih je tri, a treća ga je dovela do vođstva od 1:0 – 13:11.

Prvi brejk na meču Đoković je napravio u trećem gemu drugog seta. U ovom delu susreta on je bio taj koji je stvarao prilike, dok je Ćorić morao da se brani. Osim brejka u ranoj fazi, Novak je u devetom gemu iskoristio još jednu šansu. Oduzeo je servis Hrvata i na taj način završio ovaj duel – 6.3.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Beču, Borna Ćorić, Borna Ćorić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti