BEČ: Hačanov u četvrtfinalu, Beretini bolji od Dimitrova, Kukuškin eliminisao Ćorića

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

Source: Matthew Lewis/Getty Images Europe

On je u drugom kolu takmičenja igrao protiv Martona Fučoviča.

Karen je prvi set dobio rezultatom od 6:3, dok je u drugom setu bolji bio Fučovič sa 6:4, da bi u odlučućoj deonici, pri vođstvu Rusa od 4:1, Marton predao meč.

U borbi za polufinale drugi nosilac na turniru će se sastati sa pobednikom duela ŠvarcmanKveri.

Pobedu je zabeležio i Italijan Mateo Beretini.

11. teniser planete nadigrao je Grigora Dimitrova iz Bugarske u dva taj brejka sa 7:5, 7:1 nakon nešto manje od dva sata provedenih na terenu. Naredni protivnik biće mu bolji iz duela ČungRubljov.

U prvoj rundi turnira Francuz Gael Monfis eliminisao je australijskog tenisera Denisa Novaka posle preoketa sa 2:6, 7:5, 6:3 u meču koji je trajao sat vremena i 38 minuta. Četvrti favorit u nastavku takmičenja igra protiv Italijana Janika Sinera.

Hrvat Borna Ćorić nije uspeo da izbori plasman u osminu finala.

Njega je sa 6:4, 6:4 i posle ukupno 83 minuta igre savladao Mikail Kukuškin iz Kazahstana. Mikailov sledeći rival je Pablo Karenjo-Busta koji je deklasirao Denisa Šapovalova.

Teme:   ATP 500, ATP u Beču, Borna Ćorić, Borna Ćorić, Gael Monfis, Karen Kačanov, Teniseri, Turniri, Vesti