27/10/17 - 21:19h

Beč: Conga izbacio Sašu Zvereva, sa Kolšrajberom za finale

Francuski teniser Žo Vilfred Conga eliminisao je prvog nosioca Aleksandra Zvereva u četvrtfinalu ATP turnira u Beču.

Njihov duel trajao je sat vremena i 34 minuta, a francuski teniser je bio bolji u dva seta.

Zverev je pružao snažan otpor u prvom setu koji se igrao tačno sat vremena. Viđeno je šest brejk šansi i po jedan brejk sa obe strane, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Conga je posle druge set lopte slavio sa 8:6.

U drugom delu susreta Francuz je petom teniseru sveta prepustio samo dva gema – 6:2.

Congin protivnik u polufinalu će biti Filip Kolšrajber, koji je posle dva seta eliminisao Dijega Švarcmana – 7:5, 7:6.

U drugom polufinalnom susretu sastaće se Kajl Edmund i Lukas Puij.

Teme:   Aleksandar Zverev, ATP, ATP u Beču, Filip Kolšrajber, Teniseri, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga