25/10/19 - 21:11h

BAZEL: Opelka i De Minor u borbi za finale

Amerikanac Rajli Opelka i Aleks De Minor uz Australije sastaće se u polufinalu ATP turnira u Bazelu.

Opelka je plasman u četiri najbolja tenisera turnira obezbedio pobedom nad favoritom u meču, Špancem Robertom Bautistom Agutom.

Rajli je bio bolji nakon sat vremena i 25 minuta igre rezultatom od 6:3, 3:6, 6:3.

Na startu meča prvi je do brejka došao Bautista, ali je Amerikanac uspeo da ga vrati, a zatim i da dođe do još jednog brejka koji mu je obezbedio osvajanje prvog seta. U drugom setu španski teniser iskoristio je jedinu priliku za brejk u ovom delu susreta. Sačuvao je tu prednost i izjednačio rezultat u setovima. Sličan scenario viđen je i u poslednjem setu, ali u korist Opelke. Ovoga puta je on imao jedinu šansu da brejkne protivnika. Iskoristio ju je za rezultat od 5:3, nakon čega je uspeo da završi duel.

De Minor je u četvrtfinalu savladao Jana-Lenarda Štrufa iz Nemačke.

Dvadesetogodišnji Australijanac slavio je u dva seta, posle sat vremena i 44 minuta provedenih na terenu.

U trećem gemu prvog seta Aleks je oduzeo servis rivalu, ali je Štruf odmah uspeo da ga vrati, a tri gema kasnije De Minor je ponovio brejk. Nakon dve propuštene prilike u osmog gemu da reši set, u narednom gemu koristi prvu set loptu za rezultat od 6:4. U drugom delu igra jedinu šansu za brejk imao je Štruf, ali nije uspeo da dođe do te prednosti, pa je set završen u produžetku gde je sa 7:4 bolji bio Australijanac.

U drugom polufinalu igraće Rodžer Federer sa pobednikom duela između Filipa Krajinovića i Stefanosa Cicipasa.

Teme:   Aleks de Minaur, ATP 500, ATP u Bazelu, Teniseri, Turniri, Vesti