18/01/20 - 11:04h

Barti osvojila titulu u Adelejdu, Ribakina slavila u Hobartu

Prva teniserka sveta Ešli Barti slavila je u finalu WTA turnira u Adelejdu, dok je u Hobartu trofej podigla Elena Ribakina iz Kazahstana.

Twitter

Barti je na domaćem terenu savladala Ukrajinku Dajanu Jastremsku sa 2:0 u setovima posle sat vremena i 27 minuta igre.

Prvi set dobila je lako – sa dva brejka prednosti i rezultatom od 6:2. Nešto teži posao imala je u drugom setu. Na startu je napravila brejk koji je Dajana vratila tri gema kasnije. Novu priliku za brejk Barti je iskoristila u 11 gemu, a zatim i, rezultatom od 7:5, privela meč kraju.

Ešli sada očekuje takmičenje na prvog grend slemu sezone gde je prvi favorit.

U finalu WTA turnira u Hobartu Ribakina je slavila nad Kineskinjom Šuai Žang sa 2:0 u setovima, u meč koji je trajao sat i po vremena.

U prvom setu viđen je po jedan brejk sa obe strane, pa je ovaj deo meča završen u produžetku u kome je Elena bila bolja sa 9:7. U drugom setu napravila je dva vezana brejka pred sam kraj i sa 6:3 odnela pobedu.

Teme:   Ešli Barti, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA, WTA u Hobartu