05/10/19 - 17:18h

Barti i Osaka u finalu Pekinga

Australijanka Ešli Barti i Naomi Osaka iz Japana igraće u finalu WTA turnira u Pekingu.

Source: Clive Mason/Getty Images Europe

Barti, prva teniserka sveta, u polufinalu je savladala Holanđanku Kiki Bertens.

Nakon dva sata i 22 minuta igre Ešli je slavila sa 2:1 u setovima.

Prvi set Australijanka je započela sigurnim servisom, da bi zatim došla do brejka. Do kraja seta sačuvala je ovu prednost i ovaj deo meča dobila rezultatom od 6:3. Sličan scenario viđen je u drugom setu, ali ovoga puta sa druge strane. Bertens je napravila brejk u drugom gemu i sa 6:3 izjednačila rezultat u setovima.

U odlučujućoj deonici meča bilo je po dva brejka sa obe strane, pa je set završen u produžetku gde je bolja bila Barti rezultatom od 9:7.

Naomi Osaka je do finalnom meče došla pobedom nad Karolinom Voznjacki iz Danske.

Naomi je protivnicu eliminisala sa 2:0 u susretu koji je trajao sat vremena i 16 minuta.

Prvi set Japanka je prelomila u devetom gemu kada je oduzela servis Karolini, zatim osvojila naredni gem i slavila sa 6:4. U drugom delu igre napravila je brejk u prvom i petom gemu i osvojila pre vezanih gemova. Pred sam kraj spasila je tri brejk lopte i set završila rezultatom od 6:2.

Teme:   Ešli Barti, Naomi Osaka, Teniserke, Turniri, Vesti