BARSELONA: Nadal u četvrfinalu, prošao i Tim, kraj za Dimitrova

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrfinale ATP turnira u Barseloni.

Rafael Nadal

Drugi reket sveta je u osmini finala eliminisao sunarodnika Davida Ferera.

U duelu koji je trajao dva sata, Nadal je slavio u dva seta. U prvom setu jednom je oduzeo servis Fereru i ovaj deo igre dobio sa 6:3. U nastavku susreta je tri puta napravio brejk, od kojih je njegov potivnik uspeo da vrati jedan, i ponovivši rezultat iz prvog seta, duel priveo kraju.

Naredni protivik biće mu pobendik meča Stefanos CicipasJan Lenard Štruf.

U dalji tog takmičenja plasirao se i peti teniser ATP liste, Dominik Tim.

Austrijanac je u dva seta i sat i po vremena igre nadigrao Španca Žaumea Munara. Prvi set je završio sa brejkom prednosti rezultatom od 7:5, dok je u drugom setu tri puta napravio brejk i sa ubedljivih 6:1 ostvario pobedu.

Protivnik u borbi za polufinale biće mu Benoa Per ili Gvido Pelja.

U osmini finala eliminisan je Bugarin Grigor Dimitrov. Njega je porazio Nikolas Hari sa 2:1 nakon dva sata igre. Prvi set pripao je Dimitrovu sa 6:2, ali je Hari napravio preokret i sa 6:4, 7:6 (7:2) dobio naredna dva seta.

Nikolas će sledeći meč igrati sa Danilom Medvedevim iz Rusije.

• Per – Pelja

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Barseloni, Dominik Tim, Kei Nisikori, Teniseri, Turniri, Vesti