24/04/19 - 18:35h

BARSELONA: Nadal izgubio set, Ferer rutinski

Domaći teniseri Rafael Nadal i David Ferer zabeležili su pobede na ATP turniru u Barseloni.

Rafael Nadal

Prvi nosilac je posle poraza u polufinalu Monte Karla izgubio i treći uzastopni set na šljaci, ali Argentinac Leonardo Majer nije uspeo da sprečio preokret španskog tenisera.

Nadal je slavio nakon skoro tri sata igre, sa 6:7(7:9), 6:4, 6:2, a naredni rival biće mu sunarodnik David Ferer.

Za razliku od drugog igrača sveta, Ferer je za plasman u osminu finala rutinski porazio 15. nosioca, Francuza Lukasa Puija.

Na terenu su proveli sat vremena i 17 minuta, a Španac je protivniku prepustio samo četiri gema – 6:1, 6:3.

Prolaz u osminu finala zabeležili su i Danil Medvedev, Feliks Ože-Alijasim, Gvido Pelja

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Barseloni, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti