21/04/16 - 15:39h

Barselona: Fonjini lako sa Troickim, Nadal još lakše protiv Montanjesa

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je od Fabija Fonjinija u osmini finala turnira iz Serije 500 u Barseloni. Iskusni Italijan je znao da kazni propuštene prilike protivnika, pa je na kraju slavio sa 6:3, 6:2 nakon 83 minuta igre.

Viktor Troicki

Meć je kasnio tri sata zbog kiše u prestonici Katalonije, što očigledno nije godilo srpskom teniseru.

Iako je imao 40:15, Troicki je dozvolio protivniku da mu oduzme servis već u prvom pokušaju i povede sa 2:0. Pri rezultatu 3:1, Viktor je propustio dve vezane brejk lopte koje bi ga vratile u set, što je Italijan kaznio i lako priveo prvi deo igre u svoju korist.

Delovalo je da će Troicki sigurno ući u drugi set, pošto je poveo sa 40:0 u prvom servis gemu, ali je Fonjini iskoristio prvu brejk loptu i oduzeo servis rivalu već na startu. Srpski teniser je, kao i u prvom setu, imao dve brejk lopte za povratak u egal, ali ih ponovo nije iskoristio. Fonjini je potom napravio novi brejk, posle čega je otklonjena i poslednja dilema oko pobednika.

Malo ranije od Fonjinija, posao je završio i Rafael Nadal. Posle pobede nad Granoljerdom, peti teniser sveta je savladao još jednog zemljaka, Alberta Montanjesa, rezultatom 6:2, 6:2.

Prvi favorit turnira je ispustio ranu prednost u prvom setu, ali je uspeo da se izdigne i serijom brejkova dobije prvi set. Sredinom drugog dela igre još jednom je oduzeo servis rivalu, što mu je bilo dovoljno da posao završi za manje od 70 minuta borbe.

Upravo će Nadal i Fonjini odmeriti snage u četvrtfinalu. Španac u međusobnom duelu vodi sa 6:3, ali je Fonjini sva tri trijumfa ostvario prošle godine, od toga dva na šljaci.

ATP turnir iz serije 500 u Barseloni igra se za nagradni fond od 2.152.690 dolara.

Teme:   Rafael Nadal, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki