27/04/18 - 17:01h

Barselona: Dimitrov bez polufinala

Bugarski teniser Grigor Dimitrov poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u Barseloni.

Dimitrov

Petog tenisera sveta pobedio je Španac Pablo Karenjo Busta, u meču koji je trajao sat i 38 minuta.

Prvi set obeležilo je dosta brejkova. Već na startu prvi brejk je napravio 11. igrač na ATP listi, ali ga je Bugarin odmah vratio. Pri rezultatu od 3:2 Pablo je napravio još jedan, koji je Grigor ponovo vrato i izjednačio. Nakon toga, Karenjo je još dva puta uzeo gem na protivnikom servis čime je i dobio ovaj set sa 6:3.

U drugom setu ponovo je poveo Španac, a Dimitrov ga je rezultatski pratio sve do poslednjeg gema kada su ušli u taj-brejk. Tu je sa 7:4 bolji bio Pablo.

Njegov protivnik u polufinalu je Grk Stefanos Cicipas, koji je salvadao Dominika Tima.