Dušan Lajović plasirao se u polufinale ATP turnira u Banja Luci!

D. Lajović67
N. Đoković66

Source: Getty Images Europe

On je u četvrtfinalu ostvario najveću pobedu u svojoj dosadašnjoj karijeri, savladavši prvog tenisera sveta, sunarodnika Novaka Đokovića.

Dušan je slavio posle nešto manje od dva i po sata igre, sa 2:0 u setovima – 6:4, 7:6 (8:6).

I jedan i drugi koristili su medicinski tajm-aut, a Lajović je igrao na višem nivou i sasvim zasluženo ostvario plasman u narednu rundu.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz susreta Miomira Kecmanovića i Jirija Lehečke.

TOK MEČA:

Dušan je u trećem gemu realizovao prvu brejk šansu na meču i poveo sa 2:1, a prednost je čuvao sve do osmog gema kada je Đoković poravnao na 4:4. Međutim, u gemu u kom je Novak servirao za prednost, Lajović mu je prepustio samo jedan poen i novim brejkom poveo sa 5:4. Potom je neutralizovao tri Novakove prilike da vrati brejk i iskoristio prvu set loptu za konačnih 6.4.

U prvih 12 gemova drugog seta obojica su propustili po pet prilika za brejk, pa je set završen u taj-brejku. Novak je bolje krenuo, poveo je sa 6:3, ali nije iskoristio nijednu od tri set lopte. Dušan je poravnao rezultat, prešao u vođstvo i već posle prve meč lopte slavio sa 8:6.

Teme:   ATP Banja Luka, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti