22/04/23 - 17:56h

BANJA LUKA: Duci preokrenuo Mišu za finale!

Dušan Lajović igraće u finalu ATP turnira u Banja Luci!

Source: Getty Images AsiaPac

Srpski teniser nadigrao je u polufinalu sunarodnika Miomira Kecmanovića, četvrtog nosioca na turniru.

U meču koji je trajao tačno tri sata Lajović je do pobede došao posle preokreta – 4:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Biće mu ovo treće finale u karijeri, pošto je 2019. igrao u Umagu i Monte Karlu, a pokušaće da osvoji drugi trofej. Rival će mu biti Rus Andrej Rubljov, drugi favorit.

TOK MEČA:

U petom gemu Miomir je došao do prve brejk šanse na meču i poveo sa 3:2, ali je već u narednom Dušan uzvratio i poravnao rezultat. Kecmanović mu je ponovo oduzeo servis za 5:4, servirao za set i završio ga posle gotovo sat vremena igre – 6:4.

Sjajnu borbu nastavili su i u drugom setu. Dušan je poveo sa 2:0, ali je Miomir odmah vratio brejk. Potom je Kecmanović novim brejkom došao do prednosti od 5:4, servirao je za pobedu, ali je Lajović poravnao rezultat i izborio taj-brejk. U taj-brejku odigrao je sjajno, ekspresno stekao prednost 5:3, a onda posle treće set lopte izjednačio na 1:1 – 7.5.

Treći set otvorili su razmenom brejkova, iz koje je Lajović izašao sa prednošću od 3:1. U osmom gemu Kecmanović je vratio servis za 4:4, ali se tu zaustavio. Naredna dva gema pripala su Dušanu, koji je iskoristio prvu meč loptu da se plasira u finale – 6:4.

Teme:   ATP Banja Luka, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti