22/07/15 - 20:25h

ATP Umag: Lajović bolji od Đerea za osminu finala

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je u prvom kolu ATP turnira u Umagu sunarodnika Lasla Đerea. U srpskom okršaju Lajović je bio favorit, a slavio je sa 2:0 u setovima.

D. Lajović66
L. Đere33
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Lasla Đerea trajao je sat vremena i 28 minuta, a bolje rangirani srpski teniser slavio je sa 6:3, 6:3.

Mladi Đere, trenutno 175. teniser sveta, pružao je jak otpor na početku meča. Čuvali su svoje servise, a tek je u sedmom gemu Lajović ”prelomio”, posle devetnaest odigranih poena i tri šanse napravio brejk za 4:3, a onda vezao još dva gema do kraja ovog seta – 6:3.

Dušan je poveo sa 2:0 na startu drugog seta, ali je Laslo uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat. U šestom gemu Lajović mu još jednom oduzima servis, a brejk prednosti čuva do kraja. Servirao je za meč i iskoristio prvu šansu – 6:3.

U osmini finala Duci će igrati protiv Dominika Tima iz Austrije, četvrtog nosioca, koji je na startu turnira bio slobodan.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Umagu, Dušan Lajović, Laslo Đere, Teniseri, Vesti