01/10/13 - 14:59h

ATP Tokio: Janko Tipsarević u drugom kolu

Srpski tenise Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Japanu. Janko je u prvom kolu bio bolji od Rumuna Viktora Haneskua, posle preokreta, rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (6:8), 6:1, 6:4. Tipsarevićev protivnik u narednom kolu biće Aleksandar Dolgopolov.

J. Tipsarević666
V. Hanesku714
Janko Tipsarevic vs. Milos Raonic - Srbija-Kanada, 13 sep. 2013 - Dejvis Kup

Photo by TenisUzivo.com

U prvom setu Janko i Viktor “čuvali” su svoje servise te brejkova nije bilo. Jedinu priliku da set ranije bude gotov imao je Hanesku u desetom gemu kada je imao tri prilike za brejk, ali je Janko uspeo da sačuva svoj serivis i izjedanči na 5:5. U nastavku set meč je otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Rumun i rešio ovaj deo igre u svoju korst rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Janko Tipsarević sjajno je počeo drugi set. Srbin je u drugom gemu napravio brejk, a potom poveo sa velikih 3:0. U nastavku seta Janko je još jednom oduzeo servis rivalu, dok je Hanseku uspeo da osvoji samo jedan gem za konačnih 6:1 u drugom setu za nešeg tenisera.

Početak trećeg seta bio je odlučujući za ovaj duel. Janko Tipsarević je već u prvom gemu napravio brejk i stečenu perdost održavao do kraja trećeg dela igre. U desetom gemu Srbin je iskoristio prvu meč loptu i slavio u ovom duelu osvojivši treći set rezultatom 6:4.

Janko Tipsarević će se u drugom kolu sastati sa Aleksandrom Dolgopolovim iz Ukrajine.

Teme:   ATP 500, ATP u Tokiju, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti