07/06/16 - 12:47h

ATP Štutgart: Viktor zaustavljen na startu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Štutgartu. Bolji od njega sa 2:0 u setovima bio je domaći teniser Leonardo Majer.

V. Troicki46
L. Majer67
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Leonarda Majera trajao je sat vremena i 13 minuta, a domaći teniser je slavio sa 6:4, 7:6 i plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Štutgartu.

Nemac je bolje ušao u meč i već je na startu oduzeo Viktoru servis. U četvrtom gemu Troicki je uspeo da vrati brejk i dovede rezultat do izjednačenja – 2:2, ali pet gemova kasnije Majer dobija novu brejk priliku i koristi je za vođstvo od 5:4. Servirao je za set i iskoristio drugu šansu – 6:4.

U drugom setu obojica su napravili po jedan brejk, pa smo završnicu ovog dela meča gledali u taj-brejku. Troicki je bolje krenuo, uz mini brejk prednosti vodio je sa 4:3, ali je nemački teniser preokrenuo rezultat za konačnih 7:4.

Srbiju će na ovom turniru predstavljati i Dušan Lajović koji na startu igra protiv Denisa Kudle.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Štutgartu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki