21/10/15 - 08:51h

ATP Stokholm: Dimitrov bolji od Filipa na startu turnira

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je na startu ATP turnira u Stokholmu. Bolji od njega bio je Bugarin Grigor Dimitrov, sa 2:0 u setovima.

F. Krajinović53
G. Dimitrov76
Filip Krajinovic

Meč između Filipa Krajinovića i Grigora Dimitrova trajao je sat vremena i 21 minut, a srpski teniser poražen je sa 7:5, 6:3.

U prvom setu Filip je uspevao da parira igri 26. tenisera sveta. Dimitrov mu je u četvrtom gemu oduzeo servis, ali je on već u sledećem uzvratio ribrejkom, izjednačio rezultat na 3:3, a zatim uspeo da napravi još jedan brejk i pređe u vođstvo od 5:4. Brejk nije uspeo da realizuje, pa je bugarski teniser poravnao rezultat na 5:5, a dva gema kasnije još jednom oduzeo servis Filipu i poveo sa 1:0 u setovima – 7:5.

U ranoj fazi drugog seta Dimitrov je napravio brejk, poveo sa 3:0, a prednost je čuvao sve do kraja meča. Drugi set dobio je sa 6:3 i plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Stokholmu.

Dimitrov je postavljen za petog nosioca, dok je Krajinović pre ovog meča odigrao i tri kola kvalifikacija.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Štokholmu, Filip Krajinović, Grigor Dimitrov, Teniseri, Turniri, Vesti