18/09/13 - 14:21h

ATP St. Petersburg: Kraj za Janka u prvom kolu

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira u Rusiji. Janko je u prvom meču, nakon polufinala Dejvis kupa, igrao protiv Španca Roberta Bautiste-Aguta i izgubio duel rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:3. Tipsarević je na turniru bio postavljen za trećeg nosioca, ali nikako nije uspeo da se prilagodi igri na tvrdoj podlozi, nakon boravka u Beogradu tokom Dejvis kupa, gde su se dueli igrali na šljaci.

J. Tipsarević63
R. Bautista-Agut76

janko-tipsarevic-milos-raonic-srbija-kanada-2013-davis-cup

Janko nije loše započeo meč, napravio je brejk za 3:2, međutim Španac je već u narednom poravnao na 3:3. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je prvi deo igre odlučen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bilo je pregršt mini brejkova, a u svemu tome bolje se snašao Bautista-Agut te je ovaj deo igre rešio u svoju korsit rezultatom 7:4, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set obilovao je brejk šansama. Janko Tipsarević svoje prilike nije iskoristio, Roberto Bautista-Agut jeste i to je svakako odlučilo ovaj meč. Španac je u petom gemu uspeo da oduzme servis Tipsareviću, da bi potom to isto uradio i u devetom gemu, za konačnih 6:3 u drugom setu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sankt Petersburgu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti