06/02/18 - 21:02h

ATP Sofija: Troicki u osmini finala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Sofiji.

V. Troicki666
E. Gulbis373

Scott Barbour/Getty Images

On je na startu takmičenja eliminisao kvalifikanta, Ernestsa Gulbisa iz Letonije.

U meču koji je trajao nešto manje od dva sata, naš teniser je sprečio preokret i bio bolji sa 6:3, 6:7, 6:3.

Naredni protivnik Viktora Troickog biće Denis Istomin, koji je nešto ranije danas savladao domaćeg tenisera Adriana Andrejeva.

Srpski teniser je pre godinu dana igrao četvrtfinale u Sofiji, a 2016. bio je finalista u prvom izdanju ovog takmičenja. Prošle godine osvojio je trofej u dublu sa Nenadom Zimonjićem, koji će pokušati da odbrane. Protivnici na startu su im četvrti favoriti, Holanđani Robin Hase i Matve Midelkop.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sofiji, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki