17/08/14 - 12:04h

ATP Sinsinati: Federer preko Raonića do finala!

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u finale ATP turnira iz Masters serije u Sinsinatiju trijumfom protiv kanadskog tenisera Miloša Raonića sa 6:2, 6:3 za samo 69. minuta igre.

R. Federer66
M. Raonić23

Roger-Federer-img22217_668

Švajcarski teniser Rodžer Federer savladao je sedmog nosioca Miloša Raonića i tako stigao do šestog finala u Sinsinatiju u karijeri. Ovo je bio šesti duel dvojice tenisera, a na svih pet prethodnih trijumfovao je Švajcarac.

Plasmanom u finale Sinsinatija, Federer je pokazao da se nalazi u jako dobroj formi, pošto je u junu osvojio svoju 79. titulu u Haleu, da bi posle toga nastupao u finalu Vimbldona, a prošle nedelje u Torontu je takođe stigao do same završnice.

Federer će u novom finalu tražiti šansu da se domogne 80. titule u karijeri, a 22. na turnirima iz Masters serije.

Švajcarac je odigrao gotovo savršeno prvi set protiv Raonića. Bio je izuzetno siguran na servisu i nije izgubio nijedan poen, osvojio je svih 16. Sa druge strane uspeo je da izvanrednom serveru kakav je Raonić dva puta oduzme servis i tako dominantno reši prvi set u svoju korist sa 6:2.

Na startu drugog seta Federer se suočavao se brejk loptom, ali je uspeo da sačuva servis. U nastavku je usledio period mirnije igre, sve do ključnog osmog gema, kada Federer oduzima servis rivalu i u narednom stavlja tačku na ovaj duel rezultatom 6:3.

Federer će u finalu igrati protiv Španca Davida Ferera koji je u prvom polufinalu bio bolji od Francuza Žilijena Benetoa.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Masters, Masters u Sinsinatiju, Miloš Raonić, Polufinale, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti