14/08/14 - 15:11h

ATP Sinsinati: Berdih stao u drugoj rundi!

Češki teniser Tomaš Berdih doživeo je ranu eliminaciju već u drugoj rundi ATP turnira iz Masters serije u Sinsinatiju, pošto je poražen od tenisera iz Kineskog Tajpeha Jen Hsun Lua sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4 posle jednog časa i 45. minuta igre.

T. Berdih634
J. Hsun Lu366

Tomas-Berdych-img20945_668

Tomaš Berdih je bio postavljen za četvrtog nosioca na ovom turniru, a interesantno je to da je češki teniser i prošle nedelje u Torontu ukrstio rekete sa Jen Hsun Luom i tada je bio uspešniji posle velike borbe i tri odigrana seta 6:7(4), 6:4, 6:4.

Berdih je porazom u drugoj rundi nastavio niz loših rezultata u poslednje vreme, pošto već na tri poslednja turnira biva eliminisan pre četvrtfinala. Poslednji put je u četvrtfinalu nekog turnira igrao u Kvinsu, gde je položio oružje pred Špancem Felisijanom Lopezom.

Čeh je bolje započeo duel, u prvom setu je imao više od igre, pet puta je bio u situaciji da stigne do brejka, uspeo je da oduzme servis rivalu jednom, i to je bilo sasvim dovoljno da prvi deo igre reši u svoju korist sa 6:3.

U drugom setu smo već videli znatno drugačiju sliku, Lu je bio mnogo sigurniji na svoj servis i u odnosu na prvi set nije dozvolio nijednu brejk priliku. Sa druge strane, iskoristio je jednu jedinu koja mu se ukazala i sa 6:3 poravnao rezultat u setovima.

Treći set je bio dosta sličan drugom, ponovo je Lu čvrsto držao svoj servis, dok se Berdih u dva navrata suočavao sa brejk loptama kada je servirao. Jednom je uspeo da se izvuče, ali drugi put nije, tako da je teniser iz Kineskog Tajpeha slavio i u odlučujućem setu sa 6:4.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Drugo Kolo, Masters, Masters u Sinsinatiju, Rang Lista, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti