19/05/12 - 20:52h

ATP Rim: Novak u finalu!!!

Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Rimu pošto je u polufinalnom meču savldao Švajcarca Rodžera Federera rezultatom 2:0, po setovima 6:2,7:6(4). Novak će se u finalnom meč, u nedelju od 16 časova, sastati sa trećim teniserom sveta Špancem Rafaelom Nadalom, koji je u prvom polufinalu savladao sunarodnika Davida Ferera.

Novak je sjajno ušao u meč i već u prvom setu napravio dva brejka, stavivši do znanja Federeru da mu neće lako prepustiti odlazak u finale, koje je Švajcarac žarko želeo. Federer je dobio početni servis gem, ali je već sledeći gem u kome je servirao izgubio i Novak stiže do 3:1. Ne samo da je svetski broj 1 sjajno čuvao svoj servis već je uspeo još jednom da oduzme servis rivalu što je značilo i dobitak seta. Na kraju je Novak prvi set rutinski priveo kraju i dobio ga rezultatom 6:2.

Drugi set počeo je sigurnim servisima sa obe strane. Sve do rezultata 3:3, svaki od tenisera čuvao je svoj servis, a jedino je Novak imao jednu brejk šansu koju nije iskoristio. U sedmom gemu Đoković dolazi do brejka i pravi veliki korak ka finalu. Već u sledećem gemu Novak je poveo sa 5:3, da bi onda Federer odigrao maestralna dva gema i pokazao da je u sjajnoj formi na šljaci ove godine.

Prvo je Rodžer svojim servisom smanjio rezultat na 5:4, da bi na servis Djokovića, iako je Srbin imao meč loptu, dobio gem i izjednačio na 5:5. U naredna dva gema obojica tenisera sačuvala se svoje servise i otišlo se u taj-brejk, 6:6. U taj-brejku Novak je dobro krenuo, poveo sa 3:0, da bi se zatim na promenu strana otišlo rezultatom 4:2, i još jednim servisom Novaka Đokovića. Novak je dobio i taj poen i poveo sa 5:2. Već sledećim servisom Federer smanjuje na 5:3, a zatim jednim as servisom stiže i na 5:4.

Novak sjajnim forhendom stiže do 6:4 i do nove meč lopte, dvadeset minuta posle prve. Sledećim servisom Novak dolazi do inicijative i Federer izbacuje lopticu u aut što je označilo kraj ovog meča i promociju Novaka Đokovića u finalistu Mastersa u Rimu.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Vesti