16/05/14 - 19:24h

ATP Rim: Novak savladao Ferera za polufinale!

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu! Đoković je u tri seta savladao petog nosioca, Španca Davida Ferera i u borbi za finale sastaće se sa Milošem Raonićem iz Kanade.

N. Đoković746
D. Ferer563

Photo by TenisUzivo.com

Meč je trajao dva sata i 33 minuta, a nakon mnogo preokreta i dugih poena Đoković je savladao Ferera sa 2:1 u setovima, 7:5, 4:6, 6:3.

Do prvih brejk lopti Novak je došao u šestom gemu, a jednu je iskoristio za vođstvo od 4:2. Tri gema kasnije Španac vraća brejk, a nakon toga uspeva da izjednači rezultat na 5:5. Nole je poveo sa 6:5, a u dvanaestom gemu dolazi do dve nove brejk/set lopte. Prvu je propustio, ali drugu koristi i dobija ovaj deo meč sa 7:5.

U drugom setu Đoković je igrao dosta lošije od Ferera. Propustio je čak pet brejk lopti, a Španac je u sedmom gemu iskorstio jedinu koju je imao. Poveo je sa 4:3, a brejk sačuvao do kraja seta i osvojio ga sa 6:4.

I u trećem delu meča viđena je velika borba. U četvrtom gemu Nole je oduzeo servis Špancu i poveo sa 3:1, ali Ferer već u narednom gemu vraća brejk, uspeva i da izjednači rezultat na 3:3. U osmom gemu Đoković dobija novu brejk šansu za 5:3, a zatim servira za pobedu. Koristi drugu meč loptu i dolazi do polufinala Mastersa u Rimu!

Za plasman u finale Novak će se boriti sa Milošem Raonićem, koji je u tri seta dobio Žeremija Šardija.

Teme:   David Ferer, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti