13/05/14 - 17:30h

ATP Rim: Novak preko Štepaneka do osmine finala!

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Mastersu u Rimu. On je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je sa 2:0 u setovima savladao Čeha Radeka Štepaneka.

N. Đoković67
R. Štepanek35
Photo by TenisUzivo.com

Sat vremena i 38 minuta trajao je meč Novaka Đokovića i Radeka Štepaneka. Ovo je bio Novakov prvi meč nakon pauze zbog povrede desnog ručnog zgloba, a slavio je sa 6:3, 7:5.

Meč je počeo razmenom brejkova. Štepanek je već u prvom gemu oduzeo Noletu servis, ali ga je naš teniser vratio za izjednačenje – 1:1. U šestom gemu ovog seta Novak je napravio konačan brejk za pobedu u ovom delu meča. Poveo je sa 4:2, a do kraja seta osvajali su samo svoje servis gemove. Set je završen sa 6:3 u korist Đokovića.

U trećem gemu drugog seta Novak je oduzeo Čehu servis za 2:1 i uspeva da ga sačuva sve do osmog gema. Tada Štepanek izjednačava rezultat na 4:4. U naredna tri gema ni jedan ne uspeva sačuva svoj servis, pa uz brejk više Nole dolazi u vođstvo od 6:5. Servira za pobedu i koristi drugu meč loptu.

U narednom kolu igraće sa boljim iz duela Tomija Robreda i Filipa Kolšrajbera.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti