18/05/14 - 18:42h

ATP Rim: Novak Đoković novi rimski car!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković ovojio je titulu na Mastersu u Rimu! Naš teniser je sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, savladao Španca Rafaela Nadala.

N. Đoković466
R. Nadal633

Photo by TenisUzivo.com

Prvi set trajao je 47 minuta, a Rafael Nadal je igrao dobro od samog početka. Brzo je došao do dva brejka prednosti i poveo sa 4:1, a Novak je uspeo da vrati samo jedan brejk. Smanjio je vođstvo Španca na 4:2, a do kraja seta obojica su osvajala svoje servis gemove. Đoković je u osmom gemu propustio tri brejk lopte, a njihova cena plaćena je izgubljenim setom. Nadal je slavio sa 6:4.

Odlično je startovao Đoković u drugom delu meča. Poveo je sa 3:0 uz brejk prednosti koji je čuvao sve do petog gema. Nadal mu je oduzeo servis i smanjio vođstvo Srbina na 3:2, ali nije uspeo da izjednači rezultat, jer Novak već u narednom gemu dolazi do novog brejka za 4:2. Sačuvao je brejk do kraja ovog dela meča koji je osvojio sa 6:3 i rezultat izjednačio na 1:1 u setovima.

Bitka za svaki poen nastavljena je i u odličujućem setu. Srpski teniser je poveo sa 2:0, a u trećem gemu viđena je velika borba iz koje se Nadal izvukao sa dve spašene brejk lopte i došao do 2:1 posle 15 odigranih poena. Naredna tri gema bez problema su osvajali na svoje servise i došli do 3:2, a onda je Španac vratio brejk i izjednačio rezultat na 3:3. Srećom, Đoković sjajnom igrom ponovo osvaja servis gem Nadala i ponovo vodi, 4:3. Bez izgubljenog poena dolazi do 5:3, a zatim na servis Španca ima prvu meč loptu. Propušta je, ali dobija novu priliku koju koristi i osvaja titulu u Rimu!

Teme:   Direktan prenos, Live Prenos, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti