11/05/16 - 11:16h

ATP Rim: Favoriti sigurno do osmine finala

TOP 10 igrači koji su tokom jučerašnjega dana igrali na Mastersu u Rimu, plasirali su se u osminu finala. Svi su do pobede došli posle tri seta, osim Tomaša Berdiha.

Tomas Berdih

Četvrti teniser sveta Stan Vavrinka je do plasmana u osminu finala došao nakon preokreta. Francuz Benoa Per oduzeo mu je prvi set sa 7:5, a Švajcarac je u preostala dva slavio sa 6:2, 6:1.

I šesti na ATP listi, Kei Nišikori, slavio je ”po istom principu”. Viktor Troicki igrao je u prvom setu koji je dobio sa 7:5, ali je u naredna dva Nišikori bio bolji – 6:2, 6:3, i tako došao do borbe za četvrtfinale.

Tomaš Berdih je svoj meč dobio bez mnogo muke. Igrao je protiv Španca Alberta Ramosa i posle sat i po vremena igre došao do plasmana u osminu finala – 6:3, 6:4.

Španac David Ferer imao je problem već na startu takmičenja. Deveti igrač planete juče je u meču prvog kola sa 2:1 u setovima savladao kvalifikanta, domaćeg tenisera Filipa Volandrija. Italijan mu je oduzeo prvi set sa 6:4, da bi u naredna dva Španac slavio sa 7:5, 6:1.

Kolšrajber – Nadal

Teme:   David Ferer, Kei Nisikori, Masters, Masters u Rimu, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti