02/01/18 - 14:57h

ATP Pune: Đere preokrenuo za osminu finala!

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala na ATP turniru u indijskom Puneu.

L. Đere567
M. Kopil745

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

On je na startu takmičenja eliminisao rumunskog tenisera Mariusa Kopila.

U meču koji je trajao skoro dva i po sata, naš teniser je prvi set izgubio sa 7:5. Iako je imao brejk prednosti i vođstvo od 4:3, Đere je dopustio protivniku da izjednači, a potom i preokrene rezultat ovog seta u svoju korist – 7:5.

Na sličan način odigrao se i drugi deo susreta. Brejkom prednosti Đere je došao do 4:3, ali ovog puta je tu prednost sačuvao do kraja seta – 6:4.

Odlično je ušao naš teniser u odlučujuću deonicu ovog meča. Već na startu je oduzeo servis protivniku, ali je Kopil do osmog gema vratio brejk i izjednačio na 4:4. Đere je bio koncentrisaniji u odlučujućim momentima, napravio je brejk za 6:5 i posle četiri meč lopte došao do konačnih 7:5.

Naredni protivnik našeg tenisera biće sedmi nosilac, Rus Mihail Kukuškin.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Pune, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti